אריחי קרמיקה למטבח מודרני

סגנון העיצוב המודרני הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים המעצבים מחדש את המטבח או בונים מטבחים חדשים מעדיפים להתרחק מהעיצוב של המראה הכפרי המאופיין במראה הטבעי של העץ ובוחרים את האלמנטים העשויים מתכת, צבעים מתכתיים ועיצוב ברור, מוקפד והחלטי. העיצוב המודרני של המטבחים מותיר בצד את החום והחמימות שמאפיינים את המטבחים הכפריים והופכים את המטבח לחדר עבודה לכל דבר ועניין בבית.

אריחי הקרמיקה המתאימים למטבח המודרני יכולים להיות כאלה הצבועים בצבעים עזים, בעלי דוגמאות מעניינות ונוקבות וברוב המקרים לא יהיו צבועים בצבע לבן. מכיוון שהמטבח המודרני כולו מאופיין בצבעים עזים ובאמירות עיצוביות בולטות – גם אריחי הקרמיקה שיותקנו במטבח המודרני ייקחו חלק באמירות אלה ויתרמו את חלקן למראה הנועז והחזק של המטבח כולו. כך למשל ניתן למצוא אריחי קרמיקה בצבע כהה במיוחד המשתלבים היטב במטבחים המודרניים, אפילו אם הגוון שלהם קרוב לצבע השחור.

olleto_terrazzo_page24_image27-1230x615

אריחי קרמיקה למטבח המודרני

אריחי הקרמיקה שיתאימו למטבח המעוצב בסגנון מודרני לא יהיה כאלה המשדרים רוך, חמימות ושלווה ובעצם על פי העיצוב שהם יהיו חלק בלתי נפרד ממנו המטבח יהיה חדר לכל דבר בבית – חדר שמבשלים בו, אוכלים בו או מאחסנים בו דברים. כמובן שיהיה נוח ונעים לשהות בו ולשוחח בו אך לא תהיה בו תמימות או אפשרות לקחת אתנחתא רגשית או פסיכולוגית עת נכנסים אליו – ללא קשר למטרת ההגעה. המטבח המודרני יהווה חלק בלתי נפרד העיצוב הבית ולא בהכרח תהיה בו ייחודיות של חדר שאמור לספק מנוחה או מרגוע לשוהים בו.

אריחי הקרמיקה שייבחרו באופן נכון ומושכל יביאו לכך שהמטבח כולו ייראה בדיוק כפי שהוא צריך ולא יהיה ניגוד בין עיצוב מודרני כללי לבין אריחי קרמיקה שייראה כאילו ששייכים לסגנון עיצובי אחר. כאשר כל האלמנטים התורמים לעיצוב הכולל נותנים את תרומתם כפי שמצופה – יהיה גדול סכומם מהשלם והמטבח ייראה לא פחות ממושלם. כאשר ייכנס מישהו אל המשטח הוא יחוש שהמטבח נראה בדיוק כפי שהוא צריך להיראות.