איך לבחור ריצוף לבית

בחירה של ריצוף לבית היא אחת הבחירות החשובות ביותר שיש לבצע כאשר בונים בית חדש או כאשר מבצעים שיפוץ הכולל את החלפה הריצוף. על מנת לענות בחוכמה על שאלה זו צריך ראשית להבין מדוע מבצעים את החלפת הריצוף הקיים – האם מדובר על דירה חדשה מקבלן שצריך לבחור בה את הריצוף הראשוני שיותקן? האם יש בעיה, תקלה או פגם בריצוף הקיים? האם הדגם, הדוגמא או הצבע כבר לא מתאימים לעיצוב או שמעדיפים אחרים שיתאימו להעדפות אישיות?

44-x-66-cm-venis-ferroker2-1230x615

תהיינה הסיבות אשר תהיינה חשוב לדעת על אילו קריטריונים לבסס את ההחלטה ואת הבחירה של הריצוף החדש. לריצוף יש כמה וכמה פרמטרים אשר צריך לתת את הדעת על כל אחד ואחד מהם – גודל האריחים, סוג הריצוף (כלומר מאיזה חומר גלם יהיו עשויים האריחים), באיזו דרך צריך לבצע תחזוקה שוטפת ושמירה על הריצוף החדש וכמובן ההתאמה שלו לעיצוב של או לטעם האישי וההעדפות האישיות של מי שמתקין את הריצוף.

איך לבחור ריצוף לבית

תכונות נוספות שכדאי לחשוב עליהן ולקחת אותן בחשבון הן דרגת השחיקה או השפשוף של אריחי הריצוף ודרגת העמידות שלהם לאורך זמן, האם מדובר באריחי ריצוף טבעי או מלאכותי (נושא הקשור אף, אם כי בצורה עקיפה לנושא של חומרי הגלם שמהם עשויים האריחים) ופרמטר חשוב לא פחות – התקציב שהועמד לטובת רכישת אריחי הריצוף לבית וההתקנה שלהם במקומם. כאשר משלבים יחדיו את כל הפרמטרים שהוזכרו – אפשר לצמצם את המבחר הרחב לסוגים המתאימים ביותר ומתוכם לבחור את הסוג הנכון והמתאים.

porland-silver596x596cm-1230x615

בחירה של ריצוף היא החלטה חשובה ביותר אשר בדרך כלל מתבצעת פעם אחת בלבד, שכן בדרך כלל אנשים לא מחליפים את הריצוף בבית שלהם יותר מפעם אחת – אם בכלל. ההחלטה היא כל כך חשובה מפני שמי שבוחר את הריצוף בוודאי רוצה להיכנס כל היום הביתה ולהיות שמח ושבע רצון מאריחי הקרמיקה המותקנים ולדעת בעומק ליבו שעשה את הבחירה הנכונה וזה סוג הריצוף שהכי מתאים לו.

שירותים נוספים: קרמיקה דמוי אבן, ריצוף גרניט פורצלן